موضوع: سوء استفاده از آرم ثبت شده بین‌المللی TÜV

 

بر اساس مشاهدات پاره‌ای موضوعات در ماه‌های اخیر در مباحث "صدور گواهینامه سیستم‌های مدیریت" و همچنین "برگزاری سمینارها و دوره‌های آموزشی" ضروری می‌داند که نکات زیر را به مشتریان و ذی‌نفعان محترم شرکت‌های TÜV NORD Iran و TÜV Academy Iran-Germany اطلاع‌رسانی نماید:

1) با کمال تاسف عده‌ای کلاهبردار با اسامی مجعول و بدون هیچگونه پایگاه حقوقی و وجاهت قانونی اقدام به سوء استفاده از آرم ثبت شده بین‌المللی TÜV نموده‌اند و با مشتریان و ذی‌نفعان گروه
TÜV NORD Iran تماس حاصل نموده و بعضاً حتی خود را مدیر یا همکار این گروه معرفی می‌نمایند!!!
این کلاهبرداران با طرح موضوعاتی مانند "مشکلات ایجاد شده در ارایه خدمات به دلیل تحریم‌ها" یا "افزایش هزینه‌های خدمات" یا "حضور در سمینار و دریافت مجانی گواهینامه‌های سیستم مدیریت بدون ممیزی!!! " یا "ارسال گواهینامه با پیک در ازای واریز پول بدون انجام ممیزی !!! " یا "عدم اعلام
نفر-روزهای ممیزی بر خلاف ضوابط بین‌المللی!!! "  باعث ایجاد ابهامات و سوالاتی در نزد مشتریان و ذی‌نفعان گروه TÜV NORD Iran شده‌اند و البته در پاره‌ای موارد نیز موفق به اخاذی و کلاهبرداری با صدور گواهینامه‌های جعلی گردیده‌اند.

2) همانطور که از تاریخ شروع رسمی فعالیت‌های گروه TÜV NORD Iran (RWTÜV Iran)  در ایران یعنی اردیبهشت ماه سال 1377 در کاتالوگ این گروه آمده است، TÜV (به معنی اتحادیه بازرسی و نظارت فنی) یک آرم ثبت شده بین‌المللی است که فقط سازمان‌هایی اجازه استفاده از آن را دارند که در فهرست "اتحادیه توف‌های آلمان (Vd TÜV) " ثبت شده باشند که اسامی این سازمان‌ها در تارنمای
(Website) و اتصال
www.vdtuev.de/vdtuev/mitglieder آمده‌ است. 


3) شرکت TÜV NORD Iran تنها شرکت مشارکتی (Joint Venture) ثبت شده در ایران با مشارکت مستقیم هولدینگ بین‌المللی TÜV NORD در پیروی از تمامی قواعد و ضوابط اتحادیه TÜV های آلمان (Vd TÜV) می‌باشد و سازمان‌ها به راحتی می‌توانند با درخواست مدارک هویتی یک شخصیت حقوقی مانند روزنامه رسمی، مدارک ثبت مالیاتی و مدارک اعتباربخشی به نام واقعی ثبت شده شرکت‌ها در ایران و نحوه اتصال آن‌ها به سازمان مادر در سایر نقاط جهان پی ببرند.
لازم به ذکر است که به جز شرکت TÜV NORD Iran سایر شرکت‌هایی که به هر شکل با پیشوند یا پسوندهای TÜV در ایران فعالیت می‌نمایند، هیچ نوع وابستگی به هولدینگ بین‌المللی TÜV NORD نداشته و ندارند. بدیهی است از مشتریان و سایر طرف‌های ذی‌نفع فهیم انتظار می‌رود که پیش از پذیرش هر ادعا، نسبت به دریافت اسناد مثبته مرتبط با شخصیت حقوقی و کنترل آن‌ها اقدام نمایند.
یقیناً صِرف ثبت یک تارنما (Website) با نام مجعول و ثبت نام مشتریان و ذکر مشخصات گواهینامه‌های جعلی و بی‌اعتبار صادره، نمی‌تواند ادله کافی برای قبول ادعاهای کذب این نوع سازمان‌های کلاهبردار باشد.

مراتب قانونی برخورد با این سازمان‌ها توسط شرکتTÜV NORD  آلمان و Vd TÜV و دفتر وکلای بین‌المللی آن‌ها در حال پیگیری است و نامه حاضر صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی برای جلوگیری از ادامه کلاه برداری این سازمان‌ها به حضور مشتریان و ذی‌نفعان محترم ارسال می‌گردد.

در صورت نیاز به هر نوع اطلاعات و توضیحات تکمیلی همکاران محترم در واحد قراردادهای بخش صدور گواهینامه شرکت TÜV NORD Iran به شماره تماس مستقیم 88737684 جهت پاسخگویی در خدمت سازمان‌های محترم خواهند بود.

1391/12/15 // صفحه اصلی