انجام بازرسی فنی و نظارت ویژه در نخستین نیروگاه بادی پاکستان با ظرفیت 49.5 مگاوات در منطقه جیمپیر (Jhimpir) در نزدیکی شهر کراچی (Karachi)

 

 

 

 

نخستین نیروگاه بادی پاکستان با ظرفیت 49.5 مگاوات در منطقه جیمپیر(Jhimpir) در نزدیکی شهر کراچی  (Karachi)ساخت و راه اندازی شد.

این نیروگاه شامل 33 توربین در مساحتی حدود 520 هکتار می­باشد که سرمایه­گذاری آن توسط شرکت FFC (Fauji Fertilizer Co. Ltd)  و با سرمایه حدود 135 میلیون دلار به بهره­برداری رسید.

 طراحی، مهندسی، خرید و ساخت این توربین­ها توسط شرکت های Nordex وDescon  و بازرسی فنی و نظارت عالیه طرح توسط شرکتTÜV NORD Iran   انجام شده است.

شرکت Nordex سنگاپور به عنوان پیمانکار بخش توربین و شرکت Descon به عنوان پیمانکار بخش BOP در قالب کنسرسیوم EPC، طراحی، خرید و اجرای نیروگاه را بر عهده داشته اند.

شرکت TÜV NORD Iran  به عنوان دستگاه نظارت سایت، خدمات بازرسی در بخشهای مختلف ساختمان، برق و مکانیک و دوره های ساخت و راه اندازی و صدور گواهینامه های لازم را جهت فعالیت های پیمانکار و برای ارائه به کارفرما بر عهده داشت.

شرکت TÜV NORD Iran به عنوان ناظر ویژه مستقل از طرف شرکت ملی توزیع و انتقال برق پاکستان (NTDC) دوران قبل از راه اندازی و راه اندازی را نظارت نموده و خدمات بازرسی و صدور گواهینامه برای فعالیت های کارفرما جهت ارائه به شرکت ملی خریدار برق(CPPA)  را ارائه داده است.

بهره برداری اقتصادی از پروژه جیمپیر به عنوان اولین پروژه نیروگاه بادی پاکستان در تاریخ 15 ماه مه سال 2013 انجام شد.

 

 

 

 

خدمات مانیتورینگ سیستم بادسنجی نیروگاه در دوره بهره برداری و ارزیابی های دوره ای جهت تایید صورت وضعیت های ارسالی کارفرما به خریدار نیز از جمله وظایف TÜV NORD Iran بوده و در حال حاضر نیز در جریان می باشد.

1392/08/28 // صفحه اصلی